الکتروموتور موتوژن Motogen

الکتروتور موتوژن (Motogen) در سال ۱۳۵۲ با نام گلد الکتریک در شهر تبریز تأسیس شد و در سال ۱۳۵۴ به موتوژن تغییر نام پیدا کرد.

لوگوی الکتروموتور موتوژنشرکت موتوژن پس از ۴۰ سال از راه‌اندازی به یکی از بزرگترین تولید کنندگان الکتروموتورهای سه‌فاز، تک‌فاز و خاص با کاربردهای صنعتی و خانگی در سطح خاورمیانه تبدیل شده است.

نمایی از کارخانه شرکت موتوژن در تبریز

کارخانه شرکت موتوژن در تبریز

الکتروموتورهای موتوژن مطابق با استانداردهای جهانی نظیر IEC، DIN و NEMA تولید و علاوه بر مصرف داخلی به بازارهای آسیا، اروپا و آفریقا صادر می‌شوند.
شرکت موتوژن توانسته است با استفاده از آزمایشگاه‌های دقیق و مجهز و اجرای سیستم مدیریت کیفیت، گواهی‌نامه‌ی ISO 9001:2008 را از مؤسسه‌ی SGS سوئیس اخذ کند.

محصولات شرکت موتوژن شامل انواع الکتروموتور سه فاز آلومینیومی، الکتروموتور سه فاز چدنی، الکتروموتور تک فاز صنعتی دو خازنه، الکتروموتور تک فاز خازن دائم(CRS)، الکتروموتور کولری و الکتروموتور مشعل گازی و گازوئیلی هستند.

الکتروموتورهای موتوژن بازدهی یا راندمان خوبی دارند. این الکتروموتورها برای استفاده در مواردی که بار و سرعت یکنواخت بوده و هم‌چنین راه‌اندازی بدون بار مناسبند.

الکتروموتورهای موتوژن مطابق استانداردهای IEC34 با روتور قفس سنجابی تولید می‌شوند. درجه حفاظت این دستگاه‌ها IP54 ، روش تهویه IC41 (با پروانه خنک کننده و پره‌های روتور) و کلاس حرارتی آن‌ها F است. هم‌چنین این الکتروموتورها مناسب برای کار دائم هستند.

دستگاه های خط تولید الکتروموتور موتوژن

خط تولید الکتروموتور موتوژن

شافت الکتروموتورها با یک سر خروجی تولید می‌گردند. ابعاد نهایی شافت‌ها با تلرانس‌های دقیق توسط دستگاه CNC ماشین‌کاری می‌شوند، خار و جای خار بر روی شفت طبق استاندارد DIN6880 است.

جعبه ترمینال به صورت یکپارچه با فریم ریخته گری می‌شود که امکان هدایت کابل‌های برق را از قسمت راست و چپ جعبه ترمینال فراهم می‌سازد. به این منظور گلندهای استاندارد براساس DIN46320 استفاده می شود.

فریم الکتروموتورها تا سایز ۱۶۰ از آلومینیوم و به روش دایکست و از سایز ۱۶۰ به بالا از چدن ریخته‌گری می‌شود.
پروانه موتورها از جنس پلی‌آمید با مقاومت مکانیکی بالا تولید شده که در انتهای موتورها بر روی شفت نصب می شود. هوا توسط چرخش پروانه از عقب موتور به طرف جلو و بر روی بدنه دمیده می‌شود.

بلبرینگ‌های مورد استفاده تا سایز فریم ۲۰۰ از نوع ۲Z واز ۲۰۰ به بالا از نوع Z می‌باشند.

الکتروموتورهای صنعتی موتوژن برای فرکانس ۵۰HZ طراحی شده‌اند که می‌توان منبع تغذیه ۶۰HZ نیز برای راه‌اندازی آن‌ها به کار برد.

کاربردهای الکتروموتور موتوژن

الکتروموتور موتوژن در صنایع مختلف داخلی و خارجی به کار برده می‌شود که برخی از آن‌ها عبارتند از:
– صنایع فولاد و نورد
– صنایع غدایی
– صنایع کشاورزی
– صنایع نفت، گاز و پتروشیمی
– صنایع دارویی
– صنایع سیمان و معدن
– صنایع خودروسازی

انواع الکتروموتور موتوژن

انواع الکتروموتور موتوژن