لوب پمپ روتاری

 

 • امروزه با پیشرفت در زمینه صنایع وابسته به مواد غذایی نیاز مبرمی به دستگاههای جدید با تکنولوژی پیشرفته می باشد. یکی از موارد مهمی که در کشور مان صنایع غذایی را با مشکل مواجه نموده انتقال و پمپاژ مواد با وسکوزیته بالا می باشد. از این رو شرکت نیکو با مطالعه و الگوبرداری از بهترین تولیدات کارخانجات خارجی و گلچین نمودن تمامی محاسن این پمپ ها در پمپ تولیدی خود، امید دارد قدمی در راه بهبودی این معضل برداشته باشد . این پمپ که از سیستم روتاری استفاده می کند عمر بالا و کاربری آسان در عین حال قابل استفاده بودن در اکثر صنایع غذایی از جمله جابجایی شکلات، مربا، ملاس، عسل و کلا مواد با ویسکوزیته بالا تا درجه حرارت ۱۰۰ درجه سانتیگراد را قادر می سازد. لذا این پمپ برای تمامی قسمتهای صنایع غذایی که نیاز به انتقال مواد با ویسکوزیته بالا را دارند مورد استفاده قرار میگیرد.

 

 

 • این پمپ ها در دو نوع زیر تولید می شوند:
  ۱٫ تمام استیل که هم بدنه و هم دنده های آن استیل ۳۱۶ می باشد
  ۲٫ بدنه پمپ استیل و دنده های آن برنجی می باشد

 

 • از محاسن این پمپ می توان به نکات زیر اشاره کرد
  ۱٫ پمپاژ مواد با دبی بالا
  ۲٫ قابلیت تعویض آسان قطعات توسط اپراتور
  ۳٫ قابلیت دوجداره جهت ایجاد حرارت یا برودت در بدنه پمپ
  ۴٫ خدمات دائمی و گارانتی یکساله
  ۵٫ قیمت پائین نسبت به مشابه خارجی
  ۶٫ تامین قطعات حداکثر در مدت ۲۴ ساعت در سراسر کشور

لوب پمپ ها یا پمپ های گوشواره ای یا پمپ های دنده ای قلوه ای، از گروه پمپ های جا به جایی مثبت بوده و کارکردی شبیه به پمپ های دنده ای دارند. لوب ها (گوشواره ها) هیچ گونه تماسی با یکدیگر نداشته و چرخشی غیر تماسی دارند. محفظه بزرگ انتقال سیال باعث می گردد که قابلیت پمپاژ سیالات با ذرات جامد نیز فراهم شود ، لذا جامداتی مانند گیلاس ، زیتون و … را بدون آسیب زدن به آنها انتقال می دهد.

لوب پمپ     لوب پمپ

این نوع پمپ ها با توجه به نحوه پمپاژ کمترین تأثیر را بر روی خواص فیزیکی و مکانیکی سیال گذاشته و در نتیجه می توانند سیالات حساس به تنش برشی مانند شوینده ها ، رزین ها ، ماست و … را به خوبی پمپاژ نمایند.

نوع استنلس استیل ۳۱۶ این پمپ ها با توجه به سطوح صاف و صیقلی آنها و مقاومت به خوردگی ، قابلیت تمیزکاری (Clean in Place or CIP) و استریل کردن (Strelize in Place or SIP) در محل و کارکرد طولانی ، کاربرد بسیار وسیعی در صنایع غذایی ، دارویی و به طور کلی صنایع بهداشتی ، هایژنیک (Hygienic) دارند.

لوب پمپ      لوب پمپ

این نوع پمپ ها دارای خاصیت خودمکش (‌Self Priming) بوده و همچنین می توانند در زمان طولانی به صورت خشک (در صورت خنک کردن سیل ها) کار کنند.

دبی سیال خروجی از پمپ تقریباً از فشار مستقل بوده و در نتیجه جریان خروجی آن ثابت و پیوسته می باشد.

لوب پمپ

 کاربرد لوب پمپ

لوب پمپ پلیمرها

لوب پمپ صنایع کاغذسازی

لوب پمپ صابون ها و Surfactants

لوب پمپ رنگ و چسب ها

لوب پمپ لاستیک

لوب پمپ مواد غذایی  (خمیر ، لوبیا ، زردآلو ، چغندر ، پنیر ، گیلاس ، کشک ، ترشیجات ، پالپ میوه ، ژلاتین ، مربا ، مالت ، رب ها و سس ها ، پوره ، میگو ، سوپ ، توت فرنگی ، ژله ، ماست ، خردل ، مارگارین ، اسانس ، پنیر خامه ای)

لوب پمپ دارویی ، لوب پمپ آرایشی و بهداشتی   (الكل، کرم های مرطوب کننده آرایشی ، ملاس ، لاک ، عطر ، پلاسما ، صابون ، حلالها ، خمیر دندان ، سرکه ، نشاسته ، واکس ها ، انواع ژل ها ، لوسیون ها و پماد ها ، خمیردندان ، خورش ، پلاسما،لاک ، پماد ، کرم دست

برندها و شركتهای سازنده لوب پمپ

مواردی از كاربردهای صنعتی لوب پمپ ها در عمل:

لوب پمپ

دریافت کاتالوگ